Прес реліз від 27 серпня 2015 року
Без надії, проте сподіваємося.
В межах реалізації проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка невідкладних реформ для покращання бізнес-середовища в Україні» відбулася фокус-група з представниками КП МТК «Калинівський ринок».
КП МТК «Калинівський ринок» в місті Чернівці – один із найбільших платників податків. Підприємницьку діяльність впроваджують на ньому майже 9 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності. Активності з боку підприємців не спостерігалося, проте громадські діячі Калинівського ринку озвучували наболілі проблеми і пропонували можливі шляхи їх вирішення.
Наголошували підприємці про необхідність перегляду договору користування торгівельним місцем, на інвентаризації торгівельних місць. Багато нарікань на оформлення додатків до договору користування торгівельним місцем за використання додаткової площі (прилеглої території). До речі, визначення «додаткова площа» законодавчо не закріплене. Відтак додаток до договору підприємці вважають нікчемним, однак в судах це питання не в вирішується.
Висловили підприємці незадоволення щодо тінізації оплати за додаткову площу, паркування.
Як зазначила Ольга Чорна, керівниця громадської організації «Калинка»: «Підприємці ринку потребують захисту від тиску можновладців. В перспективі може статися так, що ринок перетвориться на гуртову базу з великими ангарами, яка буде контролюватися одноосібно. Також існує певна конкуренція між торгівельним комплексом «Добробут» і МТК «Калинівський ринок». За даними анкетування, яке здійснювалося на МТК «Калинівський ринок» щодо встановлення офіційного додаткового вихідного дня (неділі) більшість підприємців (70%) висловилися «Проти». Люди бояться втратити налагоджені зв’язки і замовників, тому що на «Добробуті» вихідним днем залишався тільки понеділок.
Наявність підземних переходів між Калинівським ринком і автомобільним ринком убезпечила би пасажирів і впорядкувала рух транспорту.
Висловили підприємці незадоволення щодо охоронних послуг із використанням камер відеоспостереження. Плату за охорону в розмірі 48 грн. на місяць беруть, але от відеокамери не завжди в працюючому режимі. Отримати відео сюжети теж нереально. Практично усі покращання здійснюється за рахунок коштів підприємців.
Підприємці готові до діалогу із кандидатами на місцеві вибори 2015, але не мають великих сподівань, що їх почують.
Довідкова інформація:
Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка невідкладних реформ для покращання бізнес-середовища в Україні» спрямований на проведення ПЕРЕДВИБОРЧОЇ АДВОКАСІ – КАМПАНІЇ З ПРОСУВАННЯ ПРІОРІТЕТІВ І ПРОПОЗИЦІЙ РЕФОРМ ВІД МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ НАПЕРЕДОДНІ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ 2015. Проект в Україні впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СIPE). Координатор проекту у Чернівецькій області – Центр громадської активності «Синергія».
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine
Коментарі
Немає коментарів.