Прес реліз від 31 серпня 2015 року
Підтримка вітчизняного виробника – пріоритет діяльності уряду
В межах реалізації проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка невідкладних реформ для покращання бізнес-середовища в Україні» продовжуються фокус-групи суб’єктів підприємницької діяльності. 31 серпня 2015 року озвучували проблеми чернівецькі представники виробничої сфери.
«Рівень розвитку економіки в державі прямо пропорційно відображається на рівні розвитку підприємств-виробників і навпаки. Виробники в Україні не мають жодних преференцій для впровадження своєї діяльності, тому підтримка вітчизняного виробника має бути в пріоритеті діяльності уряду» – такого висновку дійшли представники виробничої сфери. Високі ціни на енергоносії, високі нарахування на фонд оплати праці, неадекватний курс долара при закупівлі імпортних матеріалів, запчастин і обладнання, державний рекет банківських установ при кредитуванні і повна безвідповідальність при банкрутстві банку, відсутність довіри до діяльності влади – це лише частина проблем, які заважають розвитку виробництва. Відтак за все розплачується кінцевий споживач.
Сьогодні багато розмов ведеться довкола теми енергозбереження. Це і використання альтернативних джерел енергоносіїв, і перехід з газового опалення на електричне, використання твердопаливних котлів. Але процедура переходу на енергозберігаючі технології є дороговартісною, а у підприємств не завжди достатньо обігових коштів. Відсутність довготривалих і дешевих кредитів гальмує розвиток виробництва.
Були випадки, коли підприємці на кошти, вилучені від продажу власного автомобілю, започатковували власну справу, а в подальшому придбавали автомобіль за кредитні банківські кошти. За пропозицією виробників, впродовж визначеного терміну необхідно передбачити податкові канікули і уникати авансових податкових платежів.
Усі вимоги і пропозиції від учасників фокус-груп будуть опрацьовані експертами і озвучені на круглому столі у форматі публічних консультацій із представниками малого і середнього бізнесу.
За словами координаторки проекту Н.Батракової, в планах реалізації заходів передбачено анкетування, яке буде сприяти розширенню кола представників малого і середнього бізнесу. Систематизовані проблеми, які потребують вирішення, будуть відображені в анкеті, й підприємці зможуть визначити найбільш вагомі і нагальні з них. Також у підприємців буде можливість додати власні пропозиції та ідеї. Таким чином, сформований пакет вимог від МСБ буде переданий кандидатам від політичних партій, які балотуватимуться на місцеві вибори-2015.
Довідкова інформація:
Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка невідкладних реформ для покращання бізнес-середовища в Україні» спрямований на проведення ПЕРЕДВИБОРЧОЇ АДВОКАСІ – КАМПАНІЇ З ПРОСУВАННЯ ПРІОРІТЕТІВ І ПРОПОЗИЦІЙ РЕФОРМ ВІД МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ НАПЕРЕДОДНІ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ 2015. Проект в Україні впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СIPE). Координатор проекту у Чернівецькій області – Центр громадської активності «Синергія».
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine
Коментарі
Немає коментарів.