ПРО НАС
Історія створення Центру
Чернівецький міський Центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу (перейменований в «Центр громадської активності «Синергія») був створений у листопаді 1997 року, як продовження правозахисної діяльності групою бізнесменів і громадян.
З моменту свого створення Центр почав планування і реалізацію правозахисних акцій, спрямованих на підтримку малих підприємств і приватних підприємців міста.
Свою діяльність Центр значно активізував з 1999 року, коли досягнення його діяльності були визнані органами влади, іншими громадськими організаціями. Для суб’єктів підприємницької діяльності були відкриті інформаційно-консультаційні центри в місті Чернівці по вул. О. Кобилянської, 3 і на КП МТК “Калинівский ринок”, проведені соціологічні опитування, метою яких було вивчення потреб малого бізнесу міста, підготовлені відповідні публікації в пресі.
Робота Центру будується на принципах соціального партнерства з усіма державними структурами і громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на розвиток підприємництва та захист прав людини, встановлення гендерної рівності в буковинській громаді, протидію корупції. Необхідно відзначити, що з більшістю з них на сьогодні вже налагоджене ефективне співробітництво.
Центр є засновником міжнародної асоціації малого і середнього бізнесу Small Euro Business.
Реалізовано 30 антикорупційних, соціальних та освітніх проектів. Центр є учасником коаліцій громадських організацій. Зокрема, підписані угоди про партнерство з Асоціацією виробників Буковини, Асоціацією жінок-депутатів місцевих рад Чернівецької області, Чернівецьким бізнес-Центром, ГО «Інститут Адвокасі», всеукраїнським об’єднанням представників малого і середнього бізнесу «Фортеця», Спілкою орендарів і підприємців України.
З 1998 року по сьогоднішній день організовано і проведено 600 різноманітних громадських заходів (громадські слухання, круглі столи, лобістські компанії, інформаційні семінари).
З 1999 року ініційовано і проведено 130 прямих ефірів на регіональному телебаченні, 48 – на радіо, випущено 11 книг і брошур накладом 9 тис примірників. Тематика: права людини, прозорість влади, протидія корупції, розвиток підприємництва, гендерна рівність. В ЗМІ розміщено біля 300 матеріалів на вищеназвану тематику.
Грантова історія з 1999 року по 2014 рік
1999 -2001 – Центр був партнером проекту «Регуляторна реформа» (проведено соціологічні дослідження і впроваджено пакетні рішення на місцевому рівні),USAID.
2001 –2004 – партнери проекту БІЗПРО «Гаряча лінія з питань підприємництва», USAID.
2004-2005 – інформаційну Гарячу лінію з питань підприємництва утримали за рахунок добровільних пожертв
2005-2012 – працювала інформаційна Гаряча лінія з питань підприємництва за підтримки Чернівецької міської ради а межах коштів Програми розвитку малого і середнього підприємництва
2002 – 2004 партнери програми «Партнерство за прозоре суспільство», працювала «Антикорупційна гаряча лінія», USAID.
2003 – проведено сім громадських слухань на тему: «Боротьба з корупцією в органах державної влади та організаціях Чернівецької області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»
2003 – За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» створено на базі Центру юридичну клініку Чернівецького фінансово-юридичного інституту, зараз переіменований в Буковинський університет.
2004 – за підтримки інституту сталих спільнот UCAN впроваджено проект «Антикорупційна поштова скринька та швидка антикорупційна допомога».
2004 – за підтримки міжнародного фонду «Відродження» впроваджено проект по створенню Українського Антикорупційного Центру. Підписана угода з 12 регіональними громадськими організаціями про співпрацю в напрямку протидії корупції в Україні.
2005 – тренінгова програма «Впровадження гендерної політики через політичні партії і ЗМІ» за сприяння офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні.
2006 – за підтримки Чернівецької міської ради виготовлено плакати антикорупційного спрямування і розміщено на «сітілайтах» і «бігбордах» на вулицях міста Чернівці.
2007 – за сприяння Чернівецької обласної ради організовано і проведено обласну конференцію «Шляхи протидії корупції в органах державної влади, місцевого самоврядування, в державних установах та організаціях Чернівецької області»
2007 – спільний українсько – польсько – молдавський проект «Розвиток молодіжного підприємництва на сільських територіях» (м. Кіцмань Чернівецької області)
2007 – партнери Регіонального інформаційно-ресурсного Центру проекту «Гідна Україна» в антикорупційній ініціативі «Нове покоління обирає…Протидія корупції у вищій освіті»
2007-2008 – у двох Чернівецьких вищих навчальних закладах впроваджується проект «Подолання плагіату – запорука підвищення якості освіти» за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в У країні.
2007-2009 – проект БДІПЛ/ОБСЄ «Гендерна рівність – основа демократичного суспільства», тренінги і семінари для жінок-депутатів, представників ЗМІ.
2007 – спільно із відділом у справах, сім’ї та молоді Чернівецької ОДА організовано громадсько-педагогічні слухання «Гендер в школі»
2008 – наочно-пізнавальна акція для державних службовців «Стоп Сексизм», майже 500 осіб.
2008 – тренінги для заступників голів районних державних адміністрацій «Логіко-структурний аналіз при розробці гендерних програм», Програма рівних можливостей ПРООН
2008 – ініціатор розробки першої в Україні Програми протидії корупції в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування Чернівецької області.
2009 – інформаційно-пізнавальна акція за участі жінок-депутатів місцевих рад «8 Березня – День рівних прав! І можливостей?», майже 1,5 тис. осіб.
2010 – партнери в проекті «Соціальні аніматори – рушійна сила громад», Програма «Схід-Схід: партнерство без кордонів», Міжнародний Фонд «Відродження».
2010-2013 – реалізація заходів Чернівецької міської та обласної програм розвитку малого підприємництва.
2011 – проект «Соціальна відповідальність – складова успішного бізнесу», Консорціум МБФ «Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону» (Карпатський фонд) та Міжнародний фонд «Відродження»
2011 -2012 – проект «Розвиток експертно-аналітичних ресурсів для вирішення проблеми теплопостачання вразливим категоріям населення м. Сторожинець Чернівецької області», Міжнародний фонд «Відродження»
2013 рік – проект «Дослідження впливу Програм розвитку підприємництва на вразливі категорії підприємців з числа жінок, молоді і безробітних», Міжнародний фонд «Відродження»
2014 рік – міні-грант з організаційного розвитку,Міжнародний фонд «Відродження»